מזרן פוטון והיסטוריה

התעשייה והטכנולוגיה המתקדמת כיום מאפשרת לנו בני האדם, איכות חיים טובה יותר, כיום דברים שבעבר היה צורך בהרבה מאד מאמצים וכוח אדם כדי להשיג, הפכו לדברים של מה בכך ובכך מתאפשרים לנו יותר זמן בכדי להתעסק בדברים נוספים. ישנם תחומים שאנו שמחים להכניס בהם את הטכנולוגיה המתקדמת ומקבלים בברכה את חיסכון הזמן והמאמץ שהיא מספקת.

הדבר פחות נכון כלפי כלפי השינה שלנו, בעבר הקדום ביותר, בני האדם כמו החיות היו ישנים ושוכבים על הרצפה, עם מצע כזה או אחר לצורך תוספת רוך ונוחות, קש, אדמה רכה, ועשבים, עם התפתחות הציביליזציה, בני האדם החלו לייצר להם סוגים שונים של מצעים לשינה, כאלו שיוכלו גם לקחת עמם לנדודיהם ממקום אחד למשנהו,  אז לקח האדם פיסת בד או עור, מילא אותה במצע רך, כמו סיבים שונים, קש, או שיער סוס או חיה, וכך נולד לו המזרן הראשון, יותר נכון מזרן הפוטון הראשון.

אותו מזרן פוטון סבל בעבר ממספר בעיות, האחת, מטעם שהמילוי שלו היה עשוי ממקורות טבעיים לחלוטין, הוא החל עם הזמן להעלות עובש, להתייבש, לפתח מצע למזיקים ועוד, בגלל העדר ידע המזרן פוטון היה אולי לעזר לנדודי האדם בין שינה לשינה, אך כמובן עם לא מעט חסרונות ברורים. עם התפתחות הידע, האדם החל להבין שבכדי לשמור על מזרן הפוטון שלו באופן אופטימלי ובכדי שלא יתפתחו לו מזיקים למיניהם עליו לחטא את המזרן ובמיוחד המצע הפנימי של מזרן הפוטון, לפני שהכניס אותו לשימוש. זאת עשה ע"י הרתחת המצא, קודם שהכניס אותו לתוך הבד או  המעטפת. השימוש בהרתחה בתוך מים גרם הרבה פעמים לבעיות שונות נוספות, ההרתחה הוסיפה צורך בייבוש המצא מה שלקח הרבה מאד זמן ולעתים אפילו חודשים במקרה של ארצות קרות. ולכן השכיל האדם לעבור לטכנולוגיה מתקדמת יותר של עישון המצא הפנימי של המזרן. תחת האש האדם החל להשתמש בעשן המדורה כדי לעשן ובכך בעצם לחטא את המצא הפנימי של הפוטון. (לעשן יש תכונה אנטיספטית – חיטוי חיידקים) ובכך הלך וצבר לו מזרן הפוטון תאוצה כמזרן פשוט, שקל לייצרו, מאד וורסטילי מבחינת אפשרויות החומרים שניתן לעשות בהם שימוש בהתאם לאזור הגאוגרפי.