שידרוג מיטת פוטון חלק ב'

בתחילת המאמר דיברנו על הסיבות לכך שספת פוטון מגיעה כשהיא בדרך כלל בעלת בסיס לא משויף היטב, דיברנו על כך שהדבר נובע מכך שעלות הייצור חייבת להישאר יחסית נמוכה כדי שהמוצר הסופי ישאר במחיר סביר ושווה לכל נפש. ישנם סיבות נוספות לכך שמיטת הפוטון והבסיס שלה מגיע לא צבוע או מלוטש ואחת מהן היא שהרבה מן האוהבים ספת פוטון הם אנשים שבאופן כללי נמשכים יותר למראה הטבעי, ולאופי הטבעי שמביאה אתה ספת פוטון. ובדרך כלל אנשים אלו אפילו נוטים לאהוב את המראה האורגני, הטבעי והפשוט ולא מעוניינים שצבע סינתטי יכסה את בסיס הפוטון שלהם. לכל אלו כמובן פתרונות רבים כן ניתן למצוא היום צבעים רבים שלא מכילים חומרים רעילים ואפילו שעוות דבורים יכולה ליצור לנו מראה איכותי ויפה ביותר תוך שמירה על העץ באופן טבעי ובריא.

כעת נעבור למדריך שיעזור לנו להפוך מיטת פוטון שכרגע הגיע מהחנות למוצר משובח הרבה יותר ובתקציב מאד קטן, הכל בהתאם לזמן שאנו רוצים להשקיע.

נתחיל מכך שבסיס המיטה צריך לעבור ליטוש, מומלץ להשתמש תחילה בנייר לטש מספר 80 שיתאים לליטוש עמוק וכדי להיפטר מכל השבבים הלא רצויים והסתרת שריטות ובליטות שאין בהם צורך, לאחר הליטוש שיכול להיות מאד קל באם משתמשים במלטשת עגולה חשמלית, נעבור להמשך הליטוש בנייר לטש במספר גבוה יותר כמו 120 שיתאים לחלק הליטוש היותר עדין. המחמירים מבנינו שירצו ליטוש ברמה גבוהה יעברו לאחר מכן לליטוש בנייר מס 220 ו או 240 הדבר יגרום לעץ להראות חלק ויפה, ממש עבודה מקצועית. לאחר הליטוש יש לנקות את כל עודפי העץ השבבים והסיבים בעזרת מברשת (מטאטאה ביתי יתאים גם) באופן יסודי, ניתן גם לעבור על העץ המלוטש עם מטלית לחה באופן קל בלבד להסרת כל השאריות. כעת כל שעלינו לעשות הוא לצבוע את העץ בצבע שמן אך ההמלצה שלנו היא לצבוע בצבע על בסיס מים ניתן בעזרת מברשת או ספוג טבול. פחות יתאים רולר, בגלל כל הקפלים והבליטות שקשה להגיע אליהם. למהדרים שבנינו שלא מעוניינים בשום צבע לא טבעי אך מעוניינים להקנות לעץ מראה חד וחלק למשעי, ניתן למרוח על בסיס ספת הפוטון ווקס דבורים טבעי או שמן זית אך יש לתת למיטת פוטון לעמוד מספר ימים בשמש לצורך ייבוש סופי לפני הנחת המזרן.