שיא עולמי ראשון של ספורטאים ישראלים בקטלבלס

ב-12-15 באוקטובר 2017, לחופי העיר לוטרקי ביוון, התאספו 220 ספורטאים מ-22 מדינות בעולם, להשתתף באליפות העולם ה-25 בהרמת משקולות קטלבלס – בחסות האיגוד הבינלאומי לקטלבלס.

למרות השם "הכבד", מסתבר שבאליפות העולם לא רק מקצוענים מרימים קטלבלס, אלא גם בני נוער צעירים, בני הגיל השלישי, ועוד. הרמת קטלבלס היא פעילות ספורט לכל המשפחה, ומפתיע ככל שיישמע, ניתן למצוא באותה תחרות בעל ואישה, סבא וסבתא, ואף ילדים ונכדים. באופן כללי, הרמת משקולות קטלבלס הפכה להיות תחרות יותר ויותר שוויונית בין המינים, ולראשונה התחרו נשים בתחרויות שעד כה היו מיועדות לגברים בלבד, כמו: Jerk (דחיקה עם שתי ידיים)',ו-Long Cycle (דחיקה במחזור ארוך עם שתי ידיים). לראשונה אימצו הישראלים את המסורת המשפחתית הזו, ומשלחת מטעם הנבחרת הישראלית, המונה שלוש משפחות ישראליות, השתתפה השנה באליפות זו.

ישראל יוצגה על ידי 12 ספורטאים משלושה מועדונים שונים: "ספורט ביחד" מפתח תקווה, מועדון "כוכב קטלבלס" מלוד וקבוצה של מיכאל סון ממועדון "אורבן ג'ונגל" מנס-ציונה. הספורטאים הישראלים הם אנשים מעניינים ומגוונים גם בחיי היומיום שלהם. תמצאו ביניהם: טבח, סופר, נהג, מתכנת, מהנדסים, במאי, מאמן ספורט ואפילו וטרינר. ראוי לציין כי נציגי מועדון "ספורט ביחד" מתאחדים לא רק באימונים, אלא גם בפעילות משותפת במסגרת עמותת "קבלה לעם". לדבריהם, חכמת הקבלה ומשחקי הספורט משלימים זה את זה. הספורט מחזק מאוד תכונות כגון סבלנות והתמדה, ואילו הקבלה מפתחת תחושה מיוחדת של אחדות וערבות הדדית.

התחרות ביוון הייתה מוצלחת ביותר עבור הנבחרת הישראלית בשנתיים האחרונות, מאז שחבריה השתתפו בתחרויות בינלאומיות. הפעם הם זכו ב-14 מדליות, ורחל ברושטיין (נציגת "ספורט ביחד") קבעה את שיא העולם הראשון בהיסטוריה של קטלבלס ישראלי!

במדליות זהב זכו: בנימין רפאלי ("ספורט ביחד"), יצחק מאיגר ("כוכב קטלבלס"), נטליה שולקין ("אורבן ג'ונגל"), רחל ברושטיין ("ספורט ביחד"), יהושע וינר ("ספורט ביחד"), אורי נדיר ("ספורט ביחד") ויונתן זכרין ("ספורט ביחד").

במדליות כסף זכו: נטליה מאיגר ("כוכב קטלבלס"), מיכאל ברושטיין ("ספורט ביחד"), מיכאל סנילביץ' ("ספורט ביחד") ובנימין קרפולוב ("כוכב קטלבלס").

במדליות ארד זכו: מיכאל סון ("אורבן ג'ונגל") ומיכאל סנילביץ' ("ספורט ביחד").

לא רק בהישגי הספורט הצטיינו חברי הנבחרת הישראלית. במהלך התחרות ספורטאית מלבנון נפגעה בידה והחבר'ה העניקו לה טיפול מהיר כעזרה ראשונה.
כדרכו של עולם, ישראל והישראלים מושכים אליהם תמיד תשומת לב מיוחדת. מארגנים וספורטאים רבים שאלו את חברי הנבחרת לא פעם, מתי נבחרת ישראל תארח אליפות אירופית או עולמית בביתה. עם זאת, היו גם מספר רגעים מביכים. במהלך טקס הענקת הפרסים, לדוגמה, ניסה נציג הרשות השופטת למנוע את השמעת המנון "התקווה". אולם התגובה החריפה של חברי הנבחרת וההתערבות של יו"ר הפדרציה הבינלאומית, הן שמנעו את השערורייה.

תחרויות בינלאומיות הן לא רק אירוע ספורטיבי. הן גם הזדמנות למפגש בין לאומים שונים ובו נקשרים יחסים הדוקים בין נציגי העמים השונים, שבסופו של דבר, שוברים את הסטריאוטיפים הרגילים ומעלים את ההכרה הבינלאומית של ארצנו. הודות לרשתות חברתיות, הקשרים שנוצרים בזמן המפגשים, ממשיכים גם לאחר שהתחרות הסתיימה. השתתפות הנבחרת הישראלית בפורומים הבינלאומיים ובעיקר באירוח תחרויות בינלאומיות בארץ, מאפשרים לנו לחזק את תדמיתה של ישראל באופן טבעי.

הרמת משקולות קטלבלס מתייחסת לא רק לכוח, אלא לספורט מחזורי. משמעות הדבר היא, שיחד עם כוח, הספורטאים מפתחים סיבולת וסבלנות מעוררת קנאה. מומחים מודעים היטב ל"תופעת הלוואי" של הרמת משקולות קטלבלס – לחץ דם 80/120 ודופק 60 פעימות בדקה.

הספורטאים, נציגי ישראל, בטוחים כי ספורט הרמת משקולות קטלבלס יכול להפוך למותג אמיתי בישראל. ביצועים פיזיים מצוינים, יכולת עבודה ברמה גבוהה, חיזוק יחסים משפחתיים ובינלאומיים, כמו גם היכרות עם אנשים חדשים – מה יכול להיות טוב מזה?

ספוגים לספורט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *